» » POSTA »

Lise öğrencisi ile babası gözaltına alındı…

Gaziantep'te jandarma ekipleri zeytin ağaçlarının bulunduğu arazide Hint keneviri ele geçirdi. Arazide ormanı andıran bir manzara ile karşılaşan ekipler, Hint kenevirlerinin sulanabilmesi için su tesisatı kurulduğunu belirledi. Ekipler lise öğrencisi olduğu öğrenilen genç kız ile babasını gözaltına aldı

Lise öğrencisi ile babası gözaltına alındı…

Gaziantep'in Nizip ilçesine bağlı Yarımtepe Mahallesi'nde İ.Y.'ye ait arazide Hint keneviri ekildiği ihbarını alan jandarma adrese baskın düzenledi. Çok sayıda askerin yer aldığı operasyonda jandarma, zeytin ağaçları ve sebze fidelerinin arasında bin 23 kök Hint keneviri ele geçirdi. Ekipler, boyları hayli uzun olan ve orman gibi olması nedeniyle Hint kenevirlerinin aralarında güçlükle dolaşırken kenevirlerin sulanması için kurulan bir sulama tesisatının kurulduğunu belirledi. Araziye kuruması için serilen 5 kilogram esrar da bulan ekipler, kenevirleri imha etmek üzere tek tek söktü.

OKUL ÜNİFORMASI İLE YAKALANDI

Jandarma, bağ evinin sahibi İ.Y. (56) ile kızı S.Y.'yi (16) gözaltına aldı. Gözaltına alınan S.Y.'nin lise öğrencisi olduğu belirtilirken evde yapılan aramada ise bir adet tüfek ile hassas terazi ele geçiren ekipler, baba kızı işlemlerinin ardından adli makamlara sevk etti.

Öte yandan baba İ.Y.'nin kızını suçladığı öğrenildi. İşlemlerinin ardından baba kız, Nizip Adliyesi'ne çıkarıldı. Yüzünü kapatan lise öğrencisi S.Y.'nin üzerinde okul üniformasının bulunması dikkat çekti.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.posta.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında POSTA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.