» » F5HABER »

Der Spiegel: Merkel Çıplak

Almanya'da aylardır süren koalisyon hasreti geçtiğimiz hafta nihayet son buldu. Kıran kırana geçen pazarlıklar neticesinde koalisyonda uzlaşma sağlayan Merkel, bu sefer de itibarından oldu. Alman medyasının amiral gemisi olan Der Spiegel dergisi Merkel'in içine düştüğü durumla ilgili dört değişik kapak hazırladı.

Der Spiegel: Merkel Çıplak

Yeni koalisyon hükümetinde en önemli bakanlıkları kaptırmasını "CDU olarak istikrarlı bir hükümet için kesinlikle bedel ödedik" diye savunan Merkel, Başbakan ve CDU Genel Başkanı olarak 4 yıllık görev süresini tamamlayacağında ısrar etti. Ama kendi partisinde büyük tepki çekerken medyada alay konusu oldu.

DER SPIEGEL: MERKEL ÇIPLAK

Alman medyasının amiral gemisi olan Der Spiegel dergisi de Merkel'in içine düştüğü durumla ilgili dört değişik kapak hazırladı. 'İktidarın bedeli' diye yazan birinci kapakta Merkel çıplak kalmış, üzerinde S, P ve D harfleri bulunan kişiler Merkel'in giysilerini alıp sevinç içinde kaçarken, Merkel de bedenini elleriyle kapatmaya çalışırken görülüyor.

​İkinci kapakta Merkel başbakanlık tacına ulaşmaya çalışırken SPD'nin fare kapanına yakalanmış durumda, üçüncü kapakta Merkel SPD lideri Martin Schulz'un sırtını dönmüş başkalarıyla uyuduğu SPD yatağına girmeye çalışırken, dördüncü kapakta Merkel SPD'nin kırmızı gülünü koklayarak koşarken farkında olmaskızın uçurumun kenarına gelmiş halde tasvir ediliyor.