» » FANATİK »

Ertuğrul Dağdeviren başpehlivan oldu

Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Geleneksel Edremit Yağlı Pehlivan Güreşleri, 13 kategoride 350 pehlivanın katılımıyla yapıldı.

Ertuğrul Dağdeviren başpehlivan oldu

Güreş Arenası'nda gerçekleştirilen organizasyonda pehlivanların mücadelesi, izleyenler tarafından heyecanla takip edildi.

Başpehlivanlık mücadelesinin finalinde, rakibi Hamza Köseoğlu'nu mağlup eden Ertuğrul Dağdeviren birinci oldu.

Tüm kategorilerde dereceye giren sporculara madalyaları protokol üyeleri tarafından verildi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ödül töreninin ardından yaptığı konuşmada, etkinliğe önemli sayıda seyircinin katıldığını belirterek, "İlçemizde Türkiye'de ender yerlerde olan gece güreşleri yapılıyor. Sporcularımız güneşten etkilenmeden, çok rahat bir ortamda güreşiyor. Edremit bu işte de öncülük yapıyor." dedi.

Başpehlivan Ertuğrul Dağdeviren de AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Mutluyuz, gururluyuz. Burası bizim evimizin, kapımızın önü sayılır. Kendi seyircimiz önünde bu duyguyu yaşamak çok farklı bir heyecan. İnşallah Balıkesir'den de şampiyonlar çıkar." ifadelerini kullandı.

Pehlivanların yağlanmasında yaklaşık 200 litre zeytinyağının kullanıldığı güreşlerin gelecek yılki ağalığını Ali Baydar üstlendi.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.fanatik.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında FANATİK internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.