Akşemsettin Gemisi'ni 10 saat karadan yürüttüler

Akşemsettin Gemisi'ni 10 saat karadan yürüttüler 1.resim

Bir turizm şirketine satılan Akşemsettin gemisi 100 tonluk bir vinç ve 20 kişilik ekibin yaklaşık 3 saatlik çalışmasıyla karaya çıkarılarak 96 tekerlekli özel bir taşıma aracına yüklendi. Yollar trafiğe kapatıldı 10 saat sonra Gemlik Körfezi'ne ulaştı.

1 11
Akşemsettin Gemisi'ni 10 saat karadan yürüttüler 2.resim

Bursa Deniz Otobüsleri AŞ'nin (BUDO), İznik Gölü'nde sefer yapan Akşemsettin Gemisi'ni satın alan turizm şirketi, söz konusu gemiyi 700 tonluk vinç yardımıyla karadan yürüttü. Gecenin ilk saatleriyle trafiğe kapatılan Akharem kavşağı ile Gölyaka Mahallesi arasındaki 20 kilometrelik yolu kullanılarak hareket ettirilen gemi, yaklaşık 10 saatlik yolculuğun ardından Gemlik Körfezi'ne  vardı. 

2 11
Akşemsettin Gemisi'ni 10 saat karadan yürüttüler 3.resim

 2015 yılında dönemin Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından İznik Gölüne kazandırılan ve gölde gezi gemisi olarak 2 yıl hizmet veren Akşemsettin Gemisi, Altepeden görevi devralan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaşın kararıyla Marmariste hizmet veren bir turizm şirketine satıldı.

3 11
Akşemsettin Gemisi'ni 10 saat karadan yürüttüler 4.resim

GEMİ İZNİK GÖLÜNDEN ÇIKARILDI

Satışı yapılan Akşemsettin Gemisi, Orhangazide Gölyaka sahilinde yaklaşık 3 saatlik bir çalışma sonunda İznik Gölü'nden çıkarılarak 96 tekerlekli özel bir araca yüklendi. 

4 11